FAQ

tu można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Ekspresy przelewowe do kawy

1. W jaki sposób najskuteczniej przechowywać kawę?

Kawę należy przechowywać w szczelnym pojemniku lub zamykać napoczęte opakowanie klipsem.

2. Dlaczego czas przepływu wody jest tak długi, a ekspres wydaje dźwięki?

W takiej sytuacji należy odkamienić ekspres.

3. Przygotowanie kawy trwa zbyt długo (10 minut), a kawa jest zbyt mocna.

Prawdopodobnie należy odkamienić ekspres. Warto wykonać próbę przy użyciu papierowych filtrów. Należy się upewnić czy wylot wody w zbiorniku nie został zablokowany przez jakieś ciało obce.

4. Po wyjęciu dzbanka szklanego lub termicznego z uchwytu filtra wypływa kawa

Należy pod bieżącą wodą wyczyścić zawór odcinający kapanie z uchwytu 

5. Temperatura kawy w dzbanku szklanym nie jest idealna.

Można podgrzać dzbanek, przed przyrządzeniem kawy przepłukując go gorącą wodą.

Ekspresy do kawy

1. Jak przygotować cappuccino?

Mleko o temperaturze ok. 5°C należy wlać do małego garnuszka ze stali nierdzewnej i umieścić go pod dyszą pary. Włączyć parę, spienić mleko. Przygotować filiżankę espresso i na wierzch wlać spienione mleko.

2. Jak otrzymać najlepszą piankę do cappuccino?

Użyj schłodzonego mleka (bezpośrednio z lodówki), ponieważ mleko o niskiej temperaturze spienia się najefektywniej. Należy się upewnić, że zimny jest również pojemnik do spieniania mleka. Do spieniania mleka idealny jest pojemnik ze stali nierdzewnej lub szkła.

3. Jak zrobić prawdziwe espresso?

Symbolem prawdziwego espresso jest crema, pianka powstająca dzięki ciśnieniu, które wytwarza się w trakcie procesu parzenia kawy. Ciśnienie to wynosi między 1,5 a 19 bar. Im wyższe ciśnienie, tym gęstsza i delikatniejsza jest crema.

4. Co zrobić, gdy napój nie wypływa w ekspresie na kapsułki?

Warto spróbować przetkać otwór wylotowy ekspresu przy pomocy cienkiego sztyftu lub igły, ponieważ dysza ta czasami ulega zatkaniu. Jeśli napój w dalszym ciągu nie wypływa, należy odkamienić ekspres oraz  uchwyt do kapsułek.

5. Co robić, jeśli pod ekspresem gromadzi się woda lub kawa?

Najlepiej sprawdzić, czy ociekacz nie jest przepełniony i  opróżnić go. Sprawdzić właściwe ustawienie opróżnionego ociekacza.

Automatyczne ekspresy do kawy

1. Czy można regulować ekspres automatyczny dostosowując go do twardości wody Ekspresy Krups ustawiane są przez producenta na trzeci poziom twardości wody. Ekspres daje możliwość wyregulowania poziomu w zależności od twardości wody.

Aby sprawdzić twardość wody (0 = bardzo miękka, 1 = delikatna, 2 = niezbyt twarda, 3 = twarda, 4 = bardzo twarda), należy na jedną sekundę zanurzyć w wodzie pasek papieru testowego dołączonego do produktu. Po minucie można odczytać wynik. W razie wątpliwości trzeba się skontaktować z zakładem wodociągowym dostarczającym wodę.

2. Jak najlepiej odkamienić lub oczyścić ekspres do espresso?

Zaleca się stosowanie zestawu do odkamieniania Krups (F054). Zawiera on także pasek do testowania twardości wody, pozwalający ocenić, po ilu użyciach przy normalnym korzystaniu należy odkamienić urządzenie. 
W innym przypadku można zmieszać 2 łyżki kwasu cytrynowego (środek dostępny w aptekach i drogeriach) i pół litra letniej wody, następnie  wlać do zbiornika na wodę.
Odkamienianie najlepiej przeprowadzać zgodnie z poleceniami zawartymi w instrukcji do ekspresu, metody zmieniają się w zależności od posiadanego modelu.
Jeśli codziennie przygotowuje się przeciętnie cztery filiżanki kawy przy twardej wodzie, zaleca się odkamienianie ekspresu przynajmniej raz na 3 miesiące. Przy bardzo twardej wodzie prawdopodobnie częściej.

3. Co należy zrobić, jeśli w trakcie cyklu parzenia kawy dojdzie do wyłączenia prądu?

Urządzenie automatycznie wróci do stanu początkowego i przygotuje się do nowego cyklu.

4. Kiedy należy wymienić wkład do filtra wody Claris?

Urządzenie samo zasygnalizuje, kiedy trzeba wymienić wkład do filtra wody Claris.
Zwykle należy wymieniać wkład do filtra  po 50 litrach wody lub co 2 miesiące (przy twardości wodu 0).

5. Dlaczego ekspres nie wydaje kawy?

W trakcie przyrządzania kawy urządzenie rozpoznało zakłócenie. Ekspres zostanie automatycznie przywrócony do stanu wyjściowego i przygotowany do nowego cyklu.

Spieniacz do mleka

1. 1. Jak powinno się myć spieniacz do mleka?


Śmigiełko do spieniania mleka należy myć pod bieżącą wodą. Wnętrze pojemnika na mleko można przetrzeć wilgotną gąbką, pokrywę przepłukać pod bieżącą wodą. W żadnym wypadku nie wolno zanurzać spieniacza do mleka w wodzie (np. w zmywarce).
 

2. Co robić, jeśli urządzenie nie rozpoczyna pracy?

Możliwe, że pojemnik jest zbyt gorący. Należy odczekać, aż przestygnie i ponownie uruchomić pożądany proces. Może też być zablokowane śmigiełko do spieniania mleka: w takim przypadku trzeba go wyjąć, oczyścić i ustawić ponownie na pozycji.

3. Czy spieniacz do mleka można stosować również do innych przepisów, takich jak zupy, sosy…?

Nie, urządzenie to przeznaczone jest wyłącznie do receptur z mlekiem (cappuccino, café latte, gorące mleko). W przypadku użycia niezgodnego z przeznaczeniem usterka nie podlega gwarancji.

4. Czy można używać mleka każdego rodzaju?

Tak, do pojemnika można wlewać każdy rodzaj mleka. 

5. Co robić, gdy mleko wykipi?

Trzeba sprawdzić, czy wybrana ilość mleka jest zgodna z przepisem (pierwsze oznaczenie: cappuccino; drugie oznaczenie: café latte; trzecie oznaczenie: ciepłe mleko).

Młynek do kawy

1. Jak konserwować młynek do kawy?

Mycie i konserwacja młynka są konieczne dla zapewnienia najlepszych rezultatów smakowych. Większość ziaren kawy zawiera lotne oleje, których aromaty mają decydujący wpływ na smak kawy. Po każdym użyciu pojemnik należy całkowicie opróżnić ze zmielonej kawy. Przed każdym myciem młynka należy najpierw wyjąć wtyczkę z gniazda. Młynka, kabla sieciowego lub wtyczki nie zanurzać w wodzie. Do czyszczenia sprzętu nie stosować żadnych środków do szorowania lub ściereczek nasączonych agresywnymi substancjami. Pokrywkę i wyjmowany pojemnik na kawę należy myć w gorącej wodzie lub na górnej półce zmywarki.

Użytkowanie ekspresów do kawy Krups

1. Jakie jest przeznaczenie i prawidłowe użytkowanie produktów marki Krups?

Produkty marki Krups przeznaczone są tylko i wyłącznie do użytku domowego, zaś wykorzystywanie urządzeń marki Krups w celach komercyjnych lub profesjonalnych powoduje zwolnienie producenta/dystrybutora od odpowiedzialności za stwierdzone wady wynikające z niewłaściwego użycia lub użycia niezgodnego z przeznaczeniem.